2011 m. spalio 27 d., ketvirtadienis

Mamontovas (parsi)duoda

Kiek negraži antraštė, bet tiek jau to...

Esmė, kad Mamontovas šiandien parodė štai tokį video:Šiaip pirma mintis buvo prasta. Kam taip atiduot viską LNK ir kažkokiam draudimo portalui?!? Juk galima sumest viską į Soundcloud ar galybe kitų panašių priemonių ir kvit. Bet po to susimąstai... Šiaip jau LNK yra lygiai tas pats, kas M-1, Delfi, Lrytas ir t.t. Tai tiesiog komunikacijos kanalas, beje vienas didesnių. O draudimas čia todėl, kad turi pinigų. Tai gal tada geriau televizija ir draudimas sumoka pinigus, o klausytojas LEGALIAI turi albumą... Vis teisybės daugiau, nei pirataut. Nors lietuviui turbūt visokiom linkomanijom naudotis paprasčiau nei knistis kur ten kas ką legaliai atiduoda. Apie CD pirkimą net nekalbu. Daugeliui tai neegzistuojantis reikalas.

2011 m. spalio 26 d., trečiadienis

manoMUZIKA: Naujas VIDEO Crystal Fighters – „Champion Sound“

 Šis straipsnis patalpintas portale manoMUZIKA.lt

Greitą šokių muziką, pagardintą tradiciniais Baskijos (Ispanijos regionas) folk garsais grojanti Londono grupė „Crystal Fighters“ vakar gerbėjams pristatė naują vaizdo klipą dainai „Champion Sound“.

Kūrinį galima rasti debiutiniame grupės albume „Star of Love“, išleistame praėjusių metų spalį. Beje, tai jau net septintasis kompanijos singlas ir vaizdo klipas iš to paties, kolkas vienintelio pilno studijinio įrašo.

„Crystal Fighters“ savo muziką originaliai praturtina daugelyje kūrinių naudodami išskirtinius instrumentus, tokius kaip Txalaparta, Txistu ar Danbolina. Autentiškų folk motyvų netrūksta ir šiandien manoMUZIKA pristatomame grupės naujausiame vaizdo klipe.

Vaizdą grupei režisavo Ben Strebel and Lewis Kyle White aka „Ben + Lewis“, prodiusavo Emory Ruegg (Saloon Films), operatorius Matt Fisher.
2011 m. spalio 25 d., antradienis

Fotoreportažas iš Kauno

Keistas tas fotoreportažas, nes keistos ir visai ne tipinės vietos...

Dariaus ir Girėno stadiono apylinkės:


Ir keistai žalias žalias Kauno marių vanduo:


manoMUZIKA: „Florence and The Machine“ albumas „Ceremonials“ internete

Šis straipsnis patalpintas portale manoMUZIKA.lt

Šis ruduo gausiai papildys melomanų fonoteką ilgai lauktais naujausiais grupių ir atlikėjų albumais. Ne vienas šiuos metus puošęs studijinis darbas jau perklausytas ir įvertintas laukia metų pabaigos, tačiau 2011 -iesiems metams skaičiuojant paskutines dienas, stebėdami kalendorių dedame kryžiukus ir mes.

Šiandien jau oficialiai išleidžiamas ilgai lauktas britų supergrupės Coldplay albumas „Mylo Xyloto“, o per likusias šių itin derlingų metų savaites laukiamiausių sąrašą dar turėtų papildyti vieną kitas vardas. Be jokios abejonės didžiuliame popieriaus lape manoMUZIKA yra labai ryškiai užsirašiusi ir anglų grupės Florence And The Machine pavadinimą, kurios albumas „Ceremonials“ pasirodys artėjantį pirmadienį, spalio 31 dieną.
Tačiau tiems, kurie neturi kantrybės (o kaip visada jos neturime ir mes) manoMUZIKA turi puikių žinių: Spauskite ČIA ir visas 12 „Ceremonials“ dainų galite išgirsti bei įvertinti jau dabar.

Beje, jei tik garso nepakanka, Florence Welsh su grupe jau rytoj suteikia galimybę internetu tiesiogiai iš Londono pamatyti ir vienintelį grupės pasirodymą šiais metais. Tiesa, už tokį malonumą teks ir sumokėti beveik keturis svarus, tačiau bent jau mūsų nuomone, tai padaryti tikrai verta.  Daugiau informacijos apie tai pateikiama grupės svetainėje.


Fonotekos naujienos

Kadangi savaitgalį teko pabuvot Kaune, neįmanoma buvo aplenkt Urmo miestelio (ar kaip ten jis...) su visom parduotuvėlėm, kioskais ir, žinoma, sendaikčių turgumi.Tų sendaikčių ten ne taip daug ir teko apžiūrėt. Svarbiausias tikslas buvo - plokštelės, t.y. vinilai. Tiesą sakant, likau ne itin maloniai nustebintas. Kažkaip tikėjausi, kad kainos bus bent 30-40 procentų mažesnės nei vinilus parduodančiose Vilniaus parduotuvėse. Klydau. Kainos 20-50 Lt, o susiderėjus dėl kainos, nebūkit tikri, kad iškarto visą grąžą ir gausit... Pardavėjas tiesiog galvoja turbūt maždaug taip: "Jei susiderėjom už 18, bet tu (ten visi tujinasi) duodi 20, tai vadinasi vistiek nori pirkt už 20".

Aij... Bet dvi plokštelės jau namie:
CHRIS REA - Shamrock Diaries (1985)

Kainavo 18Lt + pardavėjo surauktas snukis.

Žymiausios dainos: Josephine ir All Summer Long

Antroji plokštelė lietuviška:

KABARETAS TARP GIRNŲ (1984)

Kainavo 6Lt. + laimingos babytės šypsena Žaliakalnio turguj.

Beje plokštelė nesubraižyta, tik apdulkėjus... Matyt, šalia buvusi Vysockio naudota labiau:)

Yra visi Kabareto Tarp Girnų hitai:)

2011 m. spalio 24 d., pirmadienis

manoMUZIKA.lt: Thievery Corporation – Take My Soul

Šis straipsnis patalpintas portale manoMUZIKA.lt

Trip-hop duetas iš Vašingtono Thievery Corporation birželį sugrįžo su šeštuoju studijiniu albumu „Culture of Fear“. Muzikos kritikai albumą įvertino gana vidutiniškai, tačiau deramą vietą tokios muzikos gerbėjų lentynose jis visgi surado. Kaip ir kituose Thievery Corporation albumuose, prodiuserių duetui talkina gausus būrys instrumentalistų ir vokalistų. Net trys kompozicijos įrašytos kartu su iraniečių kilmės atlikėja Lou Lou, su kuria grupė studijoje bei koncertuose bendradarbiauja jau daugiau nei dešimt metų.

Šiandien manoMUZIKA Jums siūlo išgirsti Thievery Corporation kūrinį „Take My Soul“, kurio vokalinę partiją įrašė minėtoji Lou Lou. Tradicinis pulsuojantis ritmas, įsimintina melodija ir šiltas, gundantis vokalas. Nors albumas ir kūrinio vaizdo klipas pasirodė dar vasarą, gražiam lietuviškam rudeniui iliustruoti jis puikiai tinka ir dabar.Įdomios prekės

"Įdomios prekės" - būtent taip vadinasi parduotuvė Kaune, Žaliakalnyje... Sakyčiau, jog tai švelniai intriguojantis pavadinimas:) Tik ką gi tai galėtų reikšti (parduotuvė sekmadienį nedirbo)? Šiaip turbūt galėtų būti prekiaujama bet kuo ir bet kaip. Net ir pakeisti veiklos profilį parduotuvei nebūtų sunku. Nei iškabos keist, nei pavadinimo...:)

Yra ir daugiau įdomių parduotuvių pavadinimų. O kur dar nerealūs firmų pavadinimai... Pvz. "Pėdkelnių visovė"

O kokių žinot Jūs?

2011 m. spalio 21 d., penktadienis

manoMUZIKA: TOKiMONSTA – Breathe On My Contacts

Šis straipsnis patalpintas portale manoMUZIKA.lt 

Jennifer Lee, muzikos scenoje plačiau žinoma kaip TOKiMONSTA yra JAV atlikėja, didžėja ir prodiuserė, gimusi ir užaugusi South Bay įlankoje netoli Los Andželo. Jennifer lankė klasikinio fortepijono studijas, taičiau jų taip ir nebaigė. Nepaisant to, šia muzikine patirtimi atlikėja naudojasi savo kūryboje, kurioje gausu akustinių, perkusinių instrumentų, elektroninės muzikos semplų ir ritmų bei senų vinilų garsų.
TOKiMONSTA vienintelį pilną studijinį albumą išleido 2010 metais. Tačiau atlikėjos diskografijoje gausu EP, remiksų albumų bei savitų muzikinių projektų. Vienas tokių yra šiandien manoDAINOJE pristatomas kūrinys „Breathe On My Contacts“, kuriame panaudoti puikiai pažįstami prancūzų trio Telepopmusik prieš dešimt metų išleistos dainos „Breathe“ garsai.

Naujas, aštresnis, tačiau beveik toks pats melodingas ir svajingas lounge muzikos klasikos skambesys.


Breathe on my Contacts by TOKiMONSTA

Muzikinė (primygtina) rekomendacija

Nuo šiandien pradedu rašyti apie muziką interneto portale manoMUZIKA.lt

http://manoMUZIKA.lt
Apie jį esu ne kartą ir ne du užsiminęs, todėl jei dar ten nebuvot - tikrai nevėlu. Portale nauja ir nesenstanti kokybiška muzika, muzikos pasaulio naujienos, išskirtiniai interviu ir koncertai. Projektas unikalus tuo, kad jis apie tokią muziką, kurios Lietuvoje skamba labai nedaug. Ji nepasiekia mūsų per muzikos redaktorių, televizijos prodiuserių, žurnalų bei interneto rašeivų plunksnas. Puiki galimybė pažvelgti į gerokai platesnius, gilesnius ir nuoširdesnius muzikos vandenis...

Ten publikuojamas savo rašliavones publikuosiu ir čia. Tačiau šiek tiek vėliau.

2011 m. spalio 20 d., ketvirtadienis

Netikėtas pasiūlymas

Cha... Būna gi taip, kad vieną dieną kabaldinkšt ir atbėga koks netikėtas pasiūlymas-prašymas;)

Šiandien sulaukiau prašymo panaudoti vieną savo nuotraukų leidžiamoje knygoje apie Lietuva ir lietuvius. "Knyga, kuri turėtų būti įdomi tiek patiems lietuviams, tiek užsieniečiams" - sako prašymo, taigi ir laiško autorė. Žinoma, kad leidžiu. Naudokit kiek tik reikia ir kur reikia. Tik kad ta nuotrauka labai jau neypatinga. Bet gal atitiko nuotaiką, poreikį, situaciją ir tikslą. Šiaip, labai sveikintina, kad leidyklos darbuotoja ieško fotografijų foto mėgėjų puslapyje, rašo laiškus, atsiklausia, teiraujasi... Tikrai. Nuoširdžiai paglostė savimeilę. Juk atrodo už kelis pinigus būtų paprasčiau naudotis kokiu Shutterstock ar Fotolia, bet va eina sunkesniu, bet įdomesniu keliu. Ir kažkodėl tikiu, kad toks ėjimas atsipirks.

Smagu.

2011 m. spalio 19 d., trečiadienis

Lietuviškas rokas

Lietuviškam rokui labai sunku. Jei indie scenos atstovai gal ir taip pat neturi rimtų pozicijų, tai bent jau nėra itin masinis reiškinys, tačiau jie gali pasigirti kokybe, entuziazmu ir noru kažką padaryti. Atrodo, tuomet ir sekasi. Tuo tarpu lietuviškas rokas daugeliu atvejų merdi arba neišlenda iš studentiškų vakarėlių bei punk rūsių lygio...

Maloni išimtis. Skyders daina "Klubas 27". Man labai labai patiko ši daina. Net pačiam šiek tiek keista, kad ja dalinuosi tik dabar... Bet geriau vėliau nei niekada:)

07 - Klubas27 by SKYDERS

Tomai, linkėjimai;)

Naujas garsas

Pagaliau!

Galima sakyti, kad išsipildė sena, kone dešimtmečio svajonė ir pagaliau namie stovi patefonas... Tiesą sakant visa nauja garso sistema. Ją sudaro UHER patefonas (nieko ypatingo, ne itin HI-FI produktas, bet gana reta, maža firma, kuri šiuo metu nebelabai audio produkciją ir gamina) ir ROTEL resiveris (stiprintuvas+radijo imtuvas). Pastarasis įrenginys - tikras vintažinės technikos pavyzdys. Puikiai atrodo ir puikiai skamba. O visa tai atrodo taip:


Patefono skleidžiamas garsas kiek magiškas... Tas momentas kai uždedi adatą ant plokštelės ir girdi traškesius prieš pat pasigirstant muzikai itin maloniai nuteikia. 


O radijo imtuvas senoviškas... Visos tos rankenėlės, potenciometrai, šviečianti dažnių juosta ir radijo stočių persukimas ratuku... Nėra jokių programavimo galimybių. Ir šiais laikais tai džiugina;)


Keletas pastebėjimų kodėl tokia sistema yra labai gerai:
  • Priverčia atkreipti dėmesį į pačią muziką, t.y. tikrai žinai ką uždedi ir ko klausysies. Iš esmės net pameni kur ir kaip pirkai, gavai plokštelė. Mažytė istorija, kuri muzikai suteikia ypatingą vertę. Visada smagu pavartyt plokštelės voką, paskaityt kas ten parašyta, įvertint dizainą ir kitas smagias smulkmenas.
  • Mp3-ioškių kompiuteriuose, aipoduose ir kitur turime tiek daug ir iš esmės jos tampa bevertės. Galim ištrint, vėl parsisiųst. Jokio jausmo.
  • Kokybė. Garsas gilus, ne skaitmeninis, šiltas ir malonus.
  • Tokie įrenginiai puošia namus...
  • Tada muzika tampa ne tik fonu. O tai šiuo metu yra beveik prabanga.
Aš jokiu būdu ne prieš mp3. Ir dabar, miegant vaikui, mano ausinės prijungtos prie kompiuterio, kuriame skamba mp3. Tai patogu ir labai gerai. Bet klausytis plokštelių, originalaus CD, seno radijo imtuvo daug maloniau. Tikrasis muzikos klausymasis iš esmės prasideda tada.
Gerų garsų;)

P. S. Iš esmės dar palengvinau ir sunkią draugų dalią, kai reikia išrinkt dovaną... Dabar visais atvejais tinka ne tik knygos, bet dar ir plokštelės...:)

Vėl Coldplay. Dabar naujas klipas.

Dar visai visai šviežias ir gaivus:)Susitaikyti su tuo, kad šiame bloge apie Coldplay rašoma "gana" daug teks. Toks gyvenimas...

2011 m. spalio 18 d., antradienis

Coldplay albumas jau internete

Nors jau ne kartą apkalbėta, kad naujasis Coldplay albumas "Mylo Xyloto" pasirodys pirmadienį, t.y. spalio 24 dieną, albumą jau galima išklausyti internete. Pastaruoju metu tai itin dažnai pasikartojanti praktika... Ir turbūt tai daug geriau nei elementarus išankstinis piratavimas. Nors viena ausim girdėjau, kad albumas jau ir laisvai prieinamas torentuose. O gaila...Pasiklausyti albumo galite ČIA. Ir po to nusipirkite originalią kopiją Jums priimtinu formatu:)

Visos šios žinios pasiekė mane iš manoMUZIKOS.


2011 m. spalio 14 d., penktadienis

Plieno paukščiai

Nesu tikras, bet atrodo tai Boeing 737-500 iš Rygos...Rimvydas Valatka (ne)pagrobtas

Atsikeliu ryte, įsijungiu LTV Labą rytą ir ten moteriškės kalba apie tai, kad pagrobtas Rimvydas Valatka...

Taip akimirką pasijutau kaip kokioj Rusijoj ar Baltarusijoj. Po to (po 2 min.) suabejojau. Kažkaip nepatikėjau... Ir akurat. Dar viena Lryto.lt reklaminė akcija. Pirmoji buvo su Užkalniu redaktoriaus kėdėj. Dabar gi Ibelhauptaitė pagrobė Valatkos kėdę ir šiandien redaktoriaus būtent ji. 

Nežinau... Gal ir gera ta akcija. Bet kažkaip neįtikino. Tas vaizdelis su filmuojančiu praeiviu toks keistas. Ir šiaip, toks jausmas, kad kažkas atlikta buvo truputį ne taip. Kita vertus, juk turbūt ir tikslai nebuvo dideli. Tiesiog atkreipt dėmesį. 

Kiek supratau, beveik niekas iš kitos žiniasklaidos nepasimovė ant kabliuko. Be to, ir Labo ryto [asimovimas gali būti elementarus barteris...

P. S. O kodėl LRytas.lt neleidžia savo video vaizdelių įterpti (embed)? Nejaugi taip saugo savo turinį... Sakyčiau, trumparegiška.

2011 m. spalio 13 d., ketvirtadienis

Ruduo

Ruduo aplink ir visur.

Čia Vingio parkas.O čia žvėryno gyventoja.


Mantas - Suartina mus

Šiandien daug dėmesio lietuviškai muzikai. Bet jei yra apie ką rašyt, tuo reikia tik naudotis. Tai va. Yra toks atlikėjas Tadas, tpfu.... Mantas. Naują dainą paleido į eterius. Daina vadinasi "Suartina mus", yra be proto paprasta, bet, kaip man rodos, labai nuoširdi, šilta ir graži. Žiūrim:Neseku Lietuvos pop naujienų ir stengiuosi lietuviškos pop muzikos privengt. Bet jei tai padaryta visai neblogai, jei tai paprasčiausiai patinka, kodėl ne. Esu tikras (kaip radijo žmogus), kad pagrindinės Lietuvos radijo stotys, kitaip tariant M-1, gros šią dainą iki paspringimo. Sutikit, ryte tokią dainą išgirst važiuojant automobiliu į darbą ar sekmadienį verdant kavą mylimam žmogui visai gera. O aš žinau, kad ir radijo didžėjui tokiai dainai paspaust "Play" yra smagu.

P. S. Įdomu, klipą Mantui padėjo nufilmuot Ulvydas ar ne...:)

Muzikinė temperatūra Vilniuje

Sakykit ką tik norit, bet lietuviškos muzikos pasaulis keliauja pirmyn. Mažais, labai mažais žingsneliais, bet kažkas visgi yra judinama. Be abejonės, tai labai džiugu.

Užtikau tokią kompaniją Vilnius Temperature. Tai yra videoblogas su Lietuvos muzikantais, filmuojant jų akustinius pasirodymus Vilniuje. Žinoma, esant tam tikrai temperatūrai:) Plačiau apie idėją ir kas tie videoblogeriai galite pasiskaityti ČIA.


Kokybiškai, gražiai ir itin paprastas pateikimas. Tiesa, pati idėja nėra lietuviška, o tokių videoblogų pasaulyje yra jau labai nemažai. Ir tiesą sakant, gana populiarių. Vejamės. Keletas atlikėjų jau nufilmuota. Apie jų aktualumą, populiarumą ar muzikos kokybę nekalbėsiu, nes ne apie tai šis įrašas. Tiesiog reikia pasidžiaugti, kad mūsų šaly tokie dalykai vyksta.


Atrodo, kad technologijos atveria plačius kelius. Turint filmuojantį fotoaparatą, Magic Bullet Looks ir internetą galima padaryt geriau, nei tai, nuo ko prasidėjo MTV:)

O visus šios kompanijos įrašus galima rasti čia:

2011 m. spalio 12 d., trečiadienis

Rimti verslynikai

Dienos naujienos. Kriminalinės.

Vos tik pasirodo FNTT ar koks kitas velnias Gariūnuose, iškart pusė pardavėjų ima pakuotis prekes ir spaust kuo toliau... Nors ne jų atėjo tikrint (kas šiaip jau turėtų būt normalu ir nebaisu).

O po to jie verkia, kad valstybė žlugdo smulkųjį verslą... Tokia smulkaus verslo etika.

PAPILDYMAS
Tik dabar pastebėjau, kad Račas situaciją apibūdino 150 procentų teisingai. Galėjau tiesiog pakopipeistinti su autoriaus išnaša. Pasiskaityti galima ČIA.

2011 m. spalio 11 d., antradienis

M83 naujo albumo premjera internete

Anthony Gonzaleso vedami M83 išleidžia naują albumą „Hurry Up We’re Dreaming. Įsigyti galima bus jau po savaitės, o šią akimirką paklausyti VISĄ ALBUMĄ galima štai čia.Įvairus. Lyriškas. Melodingas. Turtingas. Lauktas.

Vytautas. Reklama. (II dalis)

Ir vėl gerai. Ne lietuviška idėja, bet labai gerai:)Beje, ar dėl rimtų marketinginių veiksmų, rinktinės rėmimo, savitų reklamų, ar tiesiog taip sutapo, bet kai noriu ypatingesnio mineralinio, perku arba Vytautą, arba Borjomi...:)

2011 m. spalio 10 d., pirmadienis

2011 m. spalio 7 d., penktadienis

Puikus straipsnis apie Vilniaus transporto sistemą

Sekantys ir skaitantys populiariausius Lietuvos blogus šį straipsnį turbūt jau buvo užtikę. Jei ne, tuomet dalinuosi. Tikrai labai labai gerai parašyta puiki situacijos analizė. Patiko. Ačiū Rokiškiui.

Vilniaus Viešojo transporto privatizavimas

Savaitės klausimas Nr. 2. Rezultatai.

Baigėsi savaitė, o savaitės klausimas sulaukė atsakymų. 

Klausimas buvo šiuo metu itin aktualia tema, t.y. apie taip visų išpasakotą ir išnagrinėtą šeimos koncepciją. Taigi, vis dėl to, kas yra šeima Lietuvoje? Vienareikšmiško atsakymo nėra ir nebuvo. Įtariu, kad ir sunku bus tokį prieit (bent be aukų). Visuomet, pateikdamas klausimą, lyg ir turiu numąnymą apie rezultatus, bet šįkart neprognozavau. Taigi...

REZULTATAI

Daugiausiai balsų, net 37 procentus surinko pats liberaliausias atsakymo variantas - "Visi išvardinti atvejai ir dar tos pačios lyties poros". Ką gi, smagu. Atrodo laisvėjam... Beje, dar 25 procentus balsų surinko atsakymas, jog šeima yra "Tik vyras ir moteris turintys vaikų". Teisybės dėlei turiu pasakyti, kad turėjau įtraukti dar vieną atsakymo variantą "Maždaug vienas iš tėvų ir vaikas" ir kažkaip jį įpinti į kontekstą. Bet pamiršau... O būtent šis variantas turbūt ir yra labiausiai keliantis ginčus. Beje, 12 procentų (tiesa, tai 1 balsas) buvo už tai, kad šeima laikoma turėtų būti "Tik civilinę ar bažnytinę santuoką sudarę asmenys". Taip, kiekvienas turim savo nuomonę šiuo klausimu. Man pačiam atrodo, kad iš esmės šeimos sąvoka gali būti daug platesnė. Išskyrus asmenis, kurie neturi vaikų ir nėra susituokę, visi kiti variantai gali būti priskirti šeimai. Net ir neturintiems vaikų, manau, galima leisti įteisinti partnerystę ar ką panašaus, jei tik yra toks poreikis. Esmės, moralės ir dorovės tai niekaip nekeičia.


NAUJAS KLAUSIMAS

Na o šios savaitės klausimas apie kiną. Lietuvišką. Taip, taip gi žinoma aš vėl apie Blindą. Filmas Tadas Blinda. Pradžia. Kas tai?

Klausimo formą su atsakymų variantais rasite pagrindinio puslapio apačioje.

P. S. Būtų smagu sulaukti daugiau balsavusiųjų, nes statistika labai jau juokinga...:)

2011 m. spalio 6 d., ketvirtadienis

Steve Jobs minint...

Šiandien apie jį prirašyta ir prirodyta visur tiek daug. Nesu Apple fanas, bet nesu ir kritikas. Šiaip ar taip, turbūt, šis žmogus buvo genijus... 

O čia reklama, kuri vadinama klasika... 1984-ųjų Apple Macintosh reklama.
Apie išsilavinimą

Tikiuosi bent kam nors užteks kantrybės, nors filmukas-piešinukas labai ir labai smagus. Yra labai gerų minčių ir jos puikiai vizualizuotos.Reklama be skonio

Reklamų būna visokių. Vienos jų patrauklios, gražios, kitos šokiruojančios, dar kitos tiesiog informuojančios ar parduodančios. Tiesa, yra ir reklamų be ryšio. Šįkart, mano kuklia nuomone, keistai sužibėjo skelbiu.lt.


Ok. Reklamos tekstas būtų visai suprantamas, aiškus ir tvarkingas. Bet tas sakinys "Spirsim vaiką iš tėvų lovos ir darysim broliuką" yra labai grubus ir visai nepataiko į kontekstą. Visų pirma kalbant apie vaikus, nesvarbu kokiam kontekste, vartoti žodį "spirsim" man rodos yra mažų mažiausiai neetiška. O antra, žodis "darysim" irgi skamba kaip kalbant apie fabriko produkciją. Taip, kasdienėj šnekamojoj kalboj neretai taip yra pasakoma, bet reklamoj tai neskamba nors tu ką... Kažkaip kvepia tuo specifiniu šlykštoku išpindėjusių supermamų žargonu (ir forumo, ir apskritai kaip reiškinio). Kita vertus gal taikyta į tikslinę auditoriją? Tačiau tiesiog labai neskoninga.

2011 m. spalio 5 d., trečiadienis

Tadas Blinda. Pradžia. Laida apie filmą.

Tikrai labai įdomi laida ir pakankamai naujos informacijos apie filmą, jo priešistorę ir patį kūrimą. Jei kam būtų įdomu...Su mokytojo diena!

Visus mokytojus! Jie juk labai svarbūs.

Man pasisekė, kad per savo dar neilgą gyvenimą puikių mokytojų turėjau jau labai daug. Pirmiausia tai mano Mama. Mačiau ir žinau kiek ir kaip dirba mokytojas mokykloj, namuose ir visur kitur. Pavydėtinas atsidavimas ir meilė profesijai. Didžiuojuosi.

Ir visi kiti. Kurie mokė muzikos, lietuvių kalbos, matematikos, psichologijos, filosofijos ir, nors ir netiesiogiai, paprasto gyvenimo. 

Ir pats trumpai dirbau mokytoju. Ir man tai labai patiko. Tai puiki profesija, kuri ir pati labai daug ko išmoko. 

Smagios ir tikros Šventės mokytojams!

Žiūrėti negalima pamiršti BTV

O po kurio žodžio turėtų būti kablelis? Aš nežinau, todėl ir palikau be kablelio...
Tiesa, prieš pusmetį kablelį būčiau dėjęs po žodžio "negalima" užtikrintai (maloni išimtis - Stašaitytės laidos). O štai vakar beveik tris valandas žiūrėjau BTV. Ir tai tikrai netuščiai sugaištas laikas. Bet apie viską iš eilės. Šiame bloge mėgstu minėti tai, kas susiję su TV. Atėjo laikas BTV.

Bendra situacija

BTV reikėjo kažkaip gelbėtis, nes tas nuolatinis kapanojimasis savo š... jau seniai visiems buvo pabodęs. Ypač, kai yra tokių gražių pavyzdžių, kaip tarkim Lietuvos Ryto televizija (nors ir nemėgstu šios grupės kitų media produktų), kur žmonės ir stengiasi, ir nori, ir, atrodo, mažais žingsniais, bet jiems pavyksta.
Taigi BTV. Visi matom, kad pasikeitė televizijos logo ir labai į gerą pusę (skonio reikalas aišku). Dar pasikeitė ir (kai kurie) anonsai, jų montažas ir apskritai atsirado bent kažkokia mintis. BTV pakeitė ir savo interneto namus. Tiesa, klaidų ir neatitikimų, informacijos trūkumų ten dar nemažai, o ir pati svetainė minimali, tačiau nauja. Ir tai gerai. Tai rodo pastangas ir norą. O visa tai kartu yra ir atliktas darbas. Pasikeitė ir dalis žmonių, t.y. administracijos žmonių. Pvz. BTV nuo vasaros turi naują savireklamos vadovą ir man rodos būtent jo darbas neblogai matosi. 

Tačiau... Nerašysiu čia apie keistus laidų vedėjus ir jų pasirinkimus, laidų prasmingumą ir įdomumą ar studijos dekoracijas. Visa tai ištaisoma, žiūrovų priimama arba ne ir įvertinama arba nuvertinama. Bet siaubingas ir gal net kai kuriais atvejais neatleistinas dalykas yra VAIZDO KOKYBĖ. Mano telikas galima sakyti naujas, kanalą matau per skaitmeninę televiziją kartu su kitais 50 kanalų, kurių tarpe yra ir HD. BTV kokybė itin prasta. Nesu TV technikas, nežinau kas kaltas - kameros, apdorojimo technika, signalo perdavimas, siųstuvai ar dar bala žino kas. Verkiant reikia keisti šią situaciją. Nes BTV vaizdo kokybė daug prastesnė už daugelį Youtube vertų žiūrėti siužetų...

Užkalnio 5

Vakar buvo pirma laida. Prisipažinsiu, ilgą laiką man labai nepatiko Andrius Užkalnis, tiksliau jo rašiniai (žmogaus juk nepažįstu). Bet nuomonė pasikeitė prieš keletą mėnesių. Man tiesiog patiko keletas rašinių, kuriuose vyravo sveikas protas apie tuos reiškinius, kurie ir man nėra svetimi ir pakankamai erzinantys. Bet čia aš apie laidą. 

Šiaip viskas lyg ir gerai. Vinjetė nebloga, studija iš esmės puikiai apstatyta, tik gal trūksta kokių mielų arba durnų niekučių. Žodžiu viskas savo vietoj. Beje, kaip ir prognozavau, Algis Ramanauskas buvo tas pirmasis pašnekovas ir labai teisingai pasirinktas. Pokalbiai natūralūs, organiški, žmonės tiesiog šnekučiuojasi, o ne bando dirbtinai nenutolti nuo kažkokios temos ar panašiai (kaip kitose pokalbių laidose). Man patiko ir tai, kaip Užkalnis įsipaišo į situaciją, sugebą neužgošti pašnekovų, labai laiku įsiterpti ir pakomentuoti. Gal tik galėtų būti laisvesnis pristatydamas pašnekovą ir pradėdamas, baigdamas laidą. Dar galbūt pašnekovai galėtų būti du, ne trys. Atrodo, kad pokalbiai su pirmais dviem dar galėjo tęstis. Tiesa, Vladimiras Romanovas nėra pats tinkamiausias tokioms laidoms, nes žodynas trumpas, arogancija nemenka, o pasakyti nelabai turi ko...


Seniai Lietuvoje nebuvo pokalbių laidos, kur viens ant vieno vyktų pasišnekučiavimai be konkrečios aktualijos, politikos ir panašiai. Juk kartais per TV norisi pamatyt kaip įdomiai šneka žmonės... (Čekuolis vienas lauke ne karys). O nebuvo turbūt todėl, kad eterį uzurpavę moteriško formato masinės pokalbių laidos. Šį sezoną tokias turi kone visi (Valanda su Rūta, Kodėl, Ką manai, Negaliu tylėti ir t.t.).
Galiausiai, išlindo dar vienas svarbus aspektas. Užkalnio laidos vaizdo kokybė buvo visai nieko... Ką tai reiškia? Kad BTV su technika ne viskas tvarkoj. Jei viena laida sugeba parodyt normalų vaizdą, o kitos apgailėtiną, vadinasi keletą kamerų ar pan. artimiausiu metu turi pasiekti šiukšlyną...

Ir dar. Ta vandens stiklinė Užkalnio stalčiuj buvo juokinga (atsidaro stalčių, išsiima stiklinę, atsigeria ir vėl uždaro). Tik ten turėtų būti viskis...:)

Serialas: Sausas įstatymas

Labai trumpai. BTV tiesiog nusipirko puikų, kokybišką, rimtą serialą. Taip, tai apie mafiją, tai Sopranų kūrėjo darbas dar ir padedant Scorsesei. Vakar pirmoji serija anaiptol nenuvylė, o užkabino. Tikiuosi, žmonės tai įvertins. Nes toks serialas yra visa galva aukštesnis už CSI ir panašius (nors pasižiūriu ir juos ir neturiu ko prikišt). Tiesiog čia viskas gerokai sudėtingiau. Rekomenduoju visiems ir labai.Baigiant

BTV turi potencialo. Smagu, kad atsiranda vis daugiau alternatyvų dviems vis dar didžiausiems banginukams .Antradieniais man bus negaila jai poros valandų.

2011 m. spalio 4 d., antradienis

Artūras Zuokas - viešųjų ryšių guru

Aš rimtai. Kalbu ne apie visokius ROI, perkamumą, brandinimą, ženklo žinomumą ir kitus reklamščikų taip mėgstamus žodelius... Galit Zuoką mėgt, galit nemėgt, bet esmė ta, kad šis politikas ganėtinai lygioj vietoj pats sau labai sėkmingai sukuria visą viešųjų ryšių strategiją. Ko nepavyksta nei vienai savivaldybei (net ir Vilniaus) už didelius pinigus su tuntais komunikacijos departamentų darbuotojų, tą pavyksta padaryti Zuokui beveik nemokamai. Visa ta istorija su tanku labai komiška, tačiau nuskambėjo labai plačiai. Ir šiuo atveju manau, kad Zuokas yra visiškai teisus, teigdamas, kad kiti politikai žaliuoja iš pavydo.

Žymiausi TV, spaudos, interneto ir radijo kanalai pasaulyje pasigavo šią žinią vasarą ir mielai parodė visam pasauliui. O dabar Zuokas dar ir apdovanojimą gavo... Vėl žinutė pasauliui.

Tobulas viešųjų ryšių planas. Ir, beje, labai paprastas. Bet veiksmingas. Kol kiti toliau rašinėja nykius pranešimus spaudai ir tikisi, kad kažkas juos įsidės arba, dar blogiau, perka reklamos plotus spaudoje (kuri šiaip jau yra beviltiška kaip media priemonė apskritai), Zuokas kaip tankas eina per šią viešųjų ryšių jūrą ir maudosi šlovės spinduliuos...

P. S. Dėl formos ir turinio galima ginčytis. Bet galutinis tikslas pasiektas.

2011 m. spalio 3 d., pirmadienis

Kas yra Mantas Petruškevičius?

Įtikima ar ne, bet atrodo, kad vyras. Yra visi fiziniai požymiai. Dėl kitų - nežinau.
Bet LRytas.lt rašo, kad Mantas Petruškevičius yra moteris. Garsi moteris. Va nuotrauka ir užrašas po ja.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2011-10-03 Pirmadienio vakarą garsiausios šalies moterys buvo pakviestos į moterims skirto
televizijos kanalo TV8 pristatymo vakarėlį.  R.Danisevičius
 
:) 

2011 m. spalio 1 d., šeštadienis

Daina nemokamai: Yonderboi

Labai seniai susipažinau su tokio Yonderboi muzika. Vyrukas iš Vengrijos. Debiutinis albumas pasirodė 2000 - aisiais ir būtent jis užima išskirtinę vietą mano fonotekoj. Apie tame albume esančius kūrinius ar bent vieną iš jų norėjau parašyti jau seniai, bet... Nieko, dar parašysiu. Vos prieš savaitę, rugsėjo 23d. pasirodė naujas Yonderboi albumas Passive Control. O vat albumo pasirodymo proga Yonderboi dovanoja nemokamą singlą atsisiuntimui. Parsipūskit, paklausykit. Man belieka tikėtis, kad Jumi patiks:) Tinka savaitgaliui...Jei kartais nenorite siųstis, bet norite klausyti, tada prašau čia:

YONDERBOI -- COME ON PROGENY by nicecycle

ĮRAŠAI Į PAŠTĄ: